Lajm i Fundit

Horoskopi i Muajit Prill 2015

1 Prill, 2015
Horoskopi i Muajit Prill 2015

Dashi Mars 21 – Prill 19   Jeta eshte plote me ulje ngritje. Kete jave do te shkarkohesh, javen tjeter do te ngarkohesh prap.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Thash njehere te te thosha te verteten kete jave, por nuk te genjej dot. Binjaket Maj 21 – Qershor 21 E ke parasysh ate shprehjen “kercen prifti…

Lexoje »

Horoskopi i Muajit Mars 2015

1 Mars, 2015
Horoskopi i Muajit Mars 2015

Dashi Mars 21 – Prill 19   Kete jave do te jesh si ai i mbyturi qe kapet nga floket e nje te mbyturi tjeter.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Kur i ke provuar te gjitha e vetmja gje qe te mbetet te besh eshte…

Lexoje »

Nishani uron Shqiptaret me rastin e Shen Valentinit, “U martofshi te gjithe!”

14 Shkurt, 2015
Nishani uron Shqiptaret me rastin e Shen Valentinit, “U martofshi te gjithe!”

Nuk ka munguar urimi i presidentit Nishani me rastin e Shen Valentinit. Te Dashur qytetare ju pifsha dolline ne dasmen tuaj ju pifsha rakine! Ne kete dite te shen Valentin u martofshi te gjithe me trashegim! mishi ne hell helli ne mish gezofshim se bashku…

Lexoje »

Horoskopi i Muajit Shkurt 2015

1 Shkurt, 2015
Horoskopi i Muajit Shkurt 2015

Dashi Mars 21 – Prill 19   Kur u nxjerr gjuhen nje tufe budallenjsh, ata te nxjerrin koburen. Prandaj vish jelek antiplumb kete jave.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Cdo gje qe do te thuash kete jave do te jete nje spot publicitar per veten.…

Lexoje »

Fete, asetet me te cmuara, pas kromit, bakrit dhe droges

18 Janar, 2015

Tirane – Duke ngritur lart vlerat e bashkejeteses fetare midis 4 feve kryesore te vendit, kryeministri Rama tha sot qe institucionet fetare te vendit tone jane assetet me te cmuara qe kemi. Pas nje pauze te shkurter Rama shtoi “, pas kromit, bakrit, droges, mbetjeve…

Lexoje »

Karikature nga Parisi

12 Janar, 2015
Karikature nga Parisi

Lexoje »

Horoskopi Janar 2015

1 Janar, 2015
Horoskopi Janar 2015

Dashi Mars 21 – Prill 19   Kete jave do te peshkosh me dinamit per komplimenta.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Sikur te dije perpara 20 vitesh ate qe nuk e di akoma edhe sot e kesaj dite! Binjaket Maj 21 – Qershor 21 Kete jave…

Lexoje »

Njeriu i vitit nuk eshte njeri

14 Dhjetor, 2014
Njeriu i vitit nuk eshte njeri

Erdhi koha qe te zgjedhim njeriun e vitit per kete vit qe pothuajse kaloi, dhe zgjedhja e njeriut te vitit do tju le me goje hapur te gjitheve, jo vetem per faktin qe njeriu i vitit nuk eshte njeri, por qe kete vit asnje njeri…

Lexoje »

Sondazhi i gjyqtarëve: Problemi ynë më i madh, problemi juaj me i vogel…, dhe anasjelltas

4 Dhjetor, 2014
Sondazhi i gjyqtarëve: Problemi ynë më i madh, problemi juaj me i vogel…, dhe anasjelltas

Të pyetur në një sondazh të organizuar nga Qendra për Transparencë dhe Informim të Lirë me mbështetjen e Ambasadës Britanike, problemi me i madh i gjyqtareve ne Shqiperi eshte problemi juaj me i vogel, dhe anasjelltas. Sipas sondazhit, denimi i njerezve qe nuk paguajne rryshfet…

Lexoje »

Njeriu i gjore lufton 10 minuta rresht me bluzen e tipit “golf”

2 Dhjetor, 2014
Njeriu i gjore lufton 10 minuta rresht me bluzen e tipit “golf”

Sikurse u diskutua ne nje nga kafenete e lagjes sot ne mengjes, njeriu i papune me inicialet P.P. u mundua per 10 minuta te tera duke luftuar per te veshur bluzen e tipit “golf.” Pas nje beteje te pabarabarte me bluzen, PP doli nga shtepia…

Lexoje »

Horoskopi Dhjetor 2014

1 Dhjetor, 2014
Horoskopi Dhjetor 2014

Dashi Mars 21 – Prill 19   Kete jave do te marresh shume lek, me kusht qe te besh gjera qe nuk ke qejf ti besh.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Dikush do te te mallkoje kete jave duke te thene: “hengsh koken”, por ti…

Lexoje »

Ka dicka qe nuk e ka

28 Nëntor, 2014
Ka dicka qe nuk e ka

Pas deklarates bombe te ambasadorit amerikan Arvizu, ku tha qe presidenti Nishani eshte njeri i mire, por mendon me mendjen e disa njerezve te tjere (te keqinj), kete jave diplomati amerikan e ri-frazoi thenien e tij me me pak diplomaci per kreun formal te shtetit…

Lexoje »

Reflektime nga ditari i nje drejtoreshe

28 Nëntor, 2014
Reflektime nga ditari i nje drejtoreshe

Shume nga ju keni bere ose e keni ne mendje pyetje, “si arrita une te behem drejtoreshe?” Edhe me shume te drejte. Ne kete vend nuk eshte  lehte te behesh drejtoreshe. Aq me teper kur je femer dhe pak a shume e shemtuar si une. Tani qe…

Lexoje »

Fakulteti Gjeologji Miniera shperngulet ne nje bunker ne periferi te Tiranes

28 Nëntor, 2014
Fakulteti Gjeologji Miniera shperngulet ne nje bunker ne periferi te Tiranes

Me gjithe protestat e shumta te stafit pedagogjik dhe studenteve, fakulteti Gjeologji miniera me sa duket po shperngulet nga qendra e Tiranes drejt nje bunkeri te nendheshem ne periferi te kryeqytetit me vendim te keshillit te ministrave, i cili ka vendosur qe godinen e bukur…

Lexoje »

11% me pak

27 Nëntor, 2014
11% me pak

Sipas Ministrise se Ushqimit dhe Mjedisit, Shqiptaret kete vit kane prodhuar 11% me pak mut sesa vitin qe shkoi duke krahasuar periudhen e tanishme me periudhen perpara nje viti. Si rrjedhoje ka me pak mut ne kanalizimet e ujrave te zeza dhe me pak akoma…

Lexoje »

Shpetim Gjika del nga gjykata duke hedhur valle labce

27 Nëntor, 2014
Shpetim Gjika del nga gjykata duke hedhur valle labce

Kryetari i bashkise se Vlores, Shpetim Gjika, ka gjetur nje menyre te vecante per te dale nga gjykata ku rrezikonte te denohej me burg per korrupsion. Duke hedhur valle labce. I rrethuar nga valltare profesioniste dhe amatore nga lumi i Vlores, Gjika me nje buzeqeshje…

Lexoje »

Qe kur u hap Bunkarti, Saliu sillet verdalle me nje dosje nen sqetull

25 Nëntor, 2014

Hapja e bunkerit anti atomik te komunizmit ka ngjallur nje interesim te madh tek dosjet, sidomos tek ato dosje qe nuk u dogjen se bashku me kutite e votimeve te vitit 2009. Te gjithe e kane nga nje dosje, ca e kane te trashe e…

Lexoje »

Studentet kunder reformes se bythes

21 Nëntor, 2014
Studentet kunder reformes se bythes

Lexoje »

Ujrat e zeza dalin sheshit

20 Nëntor, 2014
Ujrat e zeza dalin sheshit

Permbytjet e fundit kane bere qe ujrat e zeza te dalin ne rruge, ku edhe po behej protesta e PD me motivin “kunder rritjes se cmimit te energjise”, “cmimit te diplomes fallco”, “cmimit te droges”, “mungeses se rroges.” Ne kete proteste ku ndodheshin edhe shume…

Lexoje »

Myslimanet zbuluan Henen! “thot Erdogani”

19 Nëntor, 2014
Myslimanet zbuluan Henen! “thot Erdogani”

Pas debatit qe ngjalli me deklaraten qe kontinentin Amerikan e zbuluan myslimanet tre shekuj perpara Kolombit, presidenti turk Taip Rexhepi (Erdogani) tani pritet te ngjalle nje debat te ri duke thene qe myslimanet ishin te paret qe zbuluan Henen. “Ajo e Kolombit nuk diskutohet fare”…

Lexoje »

Bashkia e Tiranes i jep titullin “Qytetar Derri” Derrit

17 Nëntor, 2014
Bashkia e Tiranes i jep titullin “Qytetar Derri” Derrit

Nje Derr eshte nderuar sot me titullin “Qytetar Derri” nga bashkia e Tiranes. Ne ceremonine e dhenies se titullit, kryetari i bashkise Lulzim Basha tha qe nganjehere na duhet ti themi Derrit, Dajo.  

Lexoje »

Famijlet qe ndertuan shtepite prane kanalit te ujrave te zeza, ankohen qe jetojne ne mes te ujrave te zeza

17 Nëntor, 2014

Nje zone informale e ndertuar keto 10 vitet e fundit prane kolektorit te ujrave te zeza, kane ngritur zerin mbi nje shqetesim real te ketij komunitetit, faktit qe ai jeton ne mes te ujrave te zeza ku edhe i ndertuan shtepite e tyre. “Sikur ta…

Lexoje »

Shqiptari Modest ia atribon ngritjen ne pergjegjsi arrestimit te eproreve per korrupsion

13 Nëntor, 2014

Pas megaskandalit te vjedhjes se bankes se shtetit shqiptar, ku mbi 50% e kupoles drejtuese te bankes perfunduan ne qeli, ata qe deri tani rrinin ne hijen e kesaj kupole dolen ne drite. Njeri prej ketyre, nje njeri modest qe ka rreth 3 vjet qe…

Lexoje »

Nishani cakton gruan e tij si guvernatore te bankes

6 Nëntor, 2014
Nishani cakton gruan e tij si guvernatore te bankes

Presidenti Nishani me ne fund i ka dhene fund spekullimit se kush do te jete guvernatori i ri  i Bankes se Shqiperise, pas arrestimit e me pas doreheqejes se Adrian Fullanit. “U konsultova per kete ceshtje edhe dje ne darke me gruan dhe ka ardhur…

Lexoje »

Arrestohet Saliu per vjedhje te energjise elektrike

2 Nëntor, 2014
Arrestohet Saliu per vjedhje te energjise elektrike

Ish-kryeministri Sali Berisha u arrestua sot ne flagrance nga njesia task-force kunder vjedhjes se energjise elektrike ne kryeqytet, sikurse raportojne mediat kryeqytetase. Saliu eshte nje person problematik ne shume drejtime, qe ka qene prane arrestimit edhe me pare per shkelje te rregullave te qarkullimit rrugor,…

Lexoje »

Horoskopi Nentorit 2014

1 Nëntor, 2014
Horoskopi Nentorit 2014

Dashi Mars 21 – Prill 19   Kur je i vdekur ti nuk ndjen gje, por te tjeret edhe mund te ndihen keq. Njesoj eshte edhe kur je idiot.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Kete jave do te hash karriken kokes per te mbrojtur karriken!…

Lexoje »

Presidenti Nishani uron shqiptaret me rastin e festes se Hallouinit i veshur si Sali Berisha

31 Tetor, 2014
Presidenti Nishani uron shqiptaret me rastin e festes se Hallouinit i veshur si Sali Berisha

Presidenti Nishani qe nuk mungon se uruari per cdo feste, uroi edhe sot te gjithe shqiptaret, kudo ku jane me rasting a festes se hallouinit. Ne nje dalje per mediat i veshur si dordoleci i Sali Berishes, Nishani kompozoi nje vjershe te shkurter por kuptimplote:…

Lexoje »