Idioti shkon ne Universitet


Ne nje prononcim per mediat te bere sot heret ne mengjes mesohet se idioti Aurel Mullai do te shkoje ne Universitet.

Fale mundesive qe u jane dhene idioterve ne vendin tone vitet e fundit, studimet e larta nuk jane me te pa imagjinueshem per idiote te te gjitha kapaciteteve qe sidoqofte u mungon imagjinata, po as per njerezit me imagjinate qe e shikojne me trishtim kete fenomen ne rritje. Vete kryeministri eshte i vendosur qe drita e dijes to mos lere pa hyre ne asnje skute te erret te trurit te te gjithe idioterve shqiptare.

 

Mullai eshte nje person qe rrallehere ka qene ne gjendje te formuloje nje fjali te plote ne gjuhen shqipe, e megjithate me ambicien e tij prej idioti synon te shkoje ne universitet.

Aureli eshte nje njeri qe zoteron nje kombinim mahnites  injorance, mendjemadhesie, kokboshesie dhe idiotesie te kulluar, dhe ne cdo prononcim akustik te dale prej gojes se tij arrin te sfidoje ne te njejten kohe dhe rregullat e llogjikes dhe te gramatikes.

Gjithe idiotet e botes duhet te kene zili te drejtat dhe mundesite qe u jepen idioteve Shqiptare.” Thote profesor Sulo Shamata, nje akademik, ish doganier dhe ish hidraulik, qe aktualisht merret me detyren e veshtire te identifikimit te idioterve per trainim te larte.

Ne universitete, idiotet do te gjejme nje hapesire te paimagjinueshme ne mendjen e nje idioti, pra nje hapesire te gjere te shprehjes se mendimeve se tyre pa vlere iowa cash advance and payday loans, vazhdon prof, dr Shamata.

Idiotet e gjeneratave te meparshme kane vuajtur shume nga stigma dhe nenvleftesimi automatik qe mban shoqeria per ta, e vetmja mundesi karriere per ata idioter te gjeneratave te shkuara gjendej ne komunale. Eh, sa idioter te pafat kane vuajtur duke ndenjur ne nje vend ku punohej afer ndonje pucete te hapur ne rruge duke mbajtur nje tabele te shkruante “Ngadale!”.

Shume idioter do te kene mundesine qe nevojat e tyre personale per jashteqitje mendore, ti kryejne ne ambiente te pershtatshme sic jane universitetet, se bashku me biproduktet qe shkakton mungesa totale e imagjinates, llogikes, informacionit dhe sensit te humorit.

Per sa i perket ceshtjes se cfare to de beje idioti pasi te fillojne studimet te rregullta, burime te aferta te idiotit u shprehen se  idioti ne fjale nuk e ka kapercyer akoma euforine e castit, dhe nje cast si ky mund e zgjase me vite te tera per nje idiot te kesaj cilesie!

“Edhe pas 3 vjetesh, akoma do te jem duke perjetuar castin se si nje idiot si une u pranua ne universitet!” interpretohen belbezimet e tij nga nje mik familjar.

Deri ne momentin e nje casti te dyte, si pershembull, emerimin ne ndonje post te administrates publike, cast i cili mund te zgjase dhe per te gjithe pjesen tjeter te mbetur te jetes se pavlere te nje idioti si ky.

Mos u cudisni, “Nuk ka kala qe nuk e marrin idiotet!”.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s