Bushi ne Bronz


Vazhdojne telegramet e urimit per bustin e Bushit. Personazhe boterore si James Baker, ish shoferi i tij, Borat, Tom Ridge, dhe ndonje tjeter e kane uruar Saliun per bustin.

“E beme me bronzin qe fituam nga shkrirja e bustit te Stalinit” mburret Saliu.

” Na ka ngelur goxha material per te bere dhe nja 1000 buste te tjere!”

bushi ne bronz
bushi ne bronz
Advertisements

5 mendime mbi “Bushi ne Bronz

 1. i sajti ne bronz esht ky?
  dmth, ne shqiperi, se as esht pare e as esht degjuar ti behet statuje nje presidenti amerikan. kjo eshte shenje e nje vendi diktatorial qe amerikanet e perbuzin.
  po ka rendesi qe fushkrujasit, te kene dicka qe tu kujtoje kete burre shteti, si dhe burrin sali qe e beri statujen e tij.

  ps. vete bushi u shpreh shume i cuditur ne lidhje me kete pune. shikojeni tek fox news.

  Pëlqejeni

 2. Kur me thane qe me kishin bere statuje ngriva i teri. Une? I vetmi president amerikan me statuje? Jo, jo, do jet bere ndonje gabim. Ne amerikanet nuk ngreme statuja, po i rrezojme ato. Shikoni pershembull statujen e Sadamit. Rezimi i saj ishte simbolike per presidencen time. Kush eshte ky vend i semure i qeverisur nga njerez te semure qe ngre statuja? Mos ka terrosiste atje? Te dergojme marinsat.

  Pëlqejeni

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s