Mut!


Si ju duket?
Si ju duket?

Po te ec si mut

Te flase si mut

duhet te jet mut

jo mutazh, po mut i thjeshte mut

 

Kur duket si mut

kur ti e shikon qe eshte mut

Kur ti e ndjen qe esht mut

e provon qe esht mut

duhet te jete mut

 

Ai tingellon si mut

nenqesh si mut

ngerdhesh si mut

pjerdh si mut

bertet si mut

duhet patjeter te jete mut!

 

Po te vije era mut

Te tregoje vet qe eshte mut

Duhet me doemos te jete mut

 

Ti ke nje vakuum ndjenje kur e shikon kete mut

Degjo njeri i vogel!

ai eshte mut

dhe jo vetem

 

mut ketu, mut atje, mut dhe pak me tutje

mut ne qiell, mut ne toke, mut edhe ne dete

mut te hash mut te pish mut te shkosh te dhjesesh

ne mut te shkosh te flesh pak gjume

dhe kur te ngrihesh ne mut te shkasesh

 

te gjithe cuditen, te gjithe pyesin

kater u vrane per kete mut, e shume te tjere do vdesin?

Advertisements

2 mendime mbi “Mut!

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s