Ato binjaket që na bashkojnë


Raporton nga Tirana, Bulevardi Cicat e Kombit, Aqif Kopertoni.

aqif kopertoni
aqif kopertoni


Në mes te krizës politike, ekonomike, seksuale dhe intelektuale që ka mbërthyer vendin tonë prej gryke, kombi Shqiptar rreagoi njëzëri e si një trup i vetëm per të shprehur aprovimin pothuajse unanim per cicat e bukura te bjondes simpatike nga Tirana B.T..

cicat
cicat

Si një nga sendet me mbresëlënëse qe hyjnë në ambientin vizual shqiptar këto 20 vjetët e fundit, pamja e këtyre cicave ka bërë qe nje pjesë e madhe e njerëzve të harrojnë per një çast varfërinë, hallet, papunësine, korrupsionin dhe qeverrinë, duke u fiksuar vetëm në keto dy kodra te mrekullueshme mishi qe rendin lart e poshte në bulevard gjatë shëtitjes së mbrëmjes pasi bie vapa.

Përveç ndonjë aksidenti të vogël në trafik, cicat me prezencën e tyre kanë shpërndarë vetëm paqe dhe harmoni mes popullatës së polarizuar, eksituar dhe të lodhur kryeqytetase.

“Pikërisht kur mendonin se asgjë e mirë nuk mund të dilte nga ky vend i pluhurosur dhe i rraskapitur nga kriza politike, hajduteria, papunësia, ja ku dolen keto dy cica”  thotë analisti i njohur A.S. duke i shqyer syte. “Si mund tu thote Europa -JO- cicave si keto?”

Le të shpresojmë që me ndërmjetsimin e cicës se majtë dhe asaj te djathtë, të hidhemi te gjithë përpjete me ritem konstant te diktuar nga takat e larta, në harmoni të plotë në bulevardin e integrimit tonë per ne Europë.

Sado të ndryshojmë në pikpamjet tona estetike, filozofike, apo preferencat për ekipet sportive ose politike, ne do të mbajmë gjithmonë cica të mëdhaja si këto të dyja, afër zemrës sonë kolektive.

Advertisements

Një mendim mbi “Ato binjaket që na bashkojnë

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s