Slogane


Sapo u ftohën çarçafët e krevatit ku u shkërdhyen zgjedhjet më të fundit, dolën sloganet për fushatën e ardhshme zgjedhore.

Partia Socialiste vendosi për sloganin “E vetmja Udhë“. Slogane te tjera qe u kqyrën nga asambleja e përgjithshme ishin: “Një nga të vetmet rrugë”, “Si të heqim të paudhin.”

Partia Demokratike vendosi unanimisht dhe njëzëri për sloganin: “Prap të parët do jemi”. Midis sloganeve të tjera që u  shqyrtuan ishte dhe: “Tutje o ju qifja udhët”.

Advertisements

Një mendim mbi “Slogane

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s