Tarzani dhe Ramazani Musliman


Hoxha
Hoxha

Hoxha dhe kreu i komunitetit mysliman shqiptar, Selim Muça, i njohur gjithashtu si “Tarzani Musliman” per shkak te zerit te tij te forte dhe kumbues,  u premton te gjithë xhamive altoparlante me te fuqishem me rastin e festes se ramazanit.

“Allahu ne Stereo” eshte nisma me e fundit e modernizimit te besimit islam qe ka nderrmarre bashkesia islamike shqiptare.

Altoparlatet e Rinj
Altoparlatet e Rinj

Zeri i Hoxhes do buçase ne arabisht nga maja e cdo minareje nga altoparlantet e rinj qe arrijne volumin deri ne 175 decibel, fuqi akustike e cila ne nje reze prej 50 metrash ben qe veshi njerezor ta mbaje ne mend si gjene e fundit qe ka degjuar perpara se ti plaste timpani dhe te ngelet shurdh.

Me kete rast ju urojme dhe njehere degjim te mbare dhe agjerim akustik.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s