Indeksi i Kokqepës


 • Shtohet turizmi i jashtem, pakesohet turizmi i brendshem
 • 19.5 minuta: Koha mesatare qe qendron nje plazhist ne det
 • 132 minuta: Koha qe qendroi ne det kryeministri qe ndodhet me pushime ne Dhermi
 • 198 ore: Sa ka zgjatur Greva e urise se minatoreve ne Bulqize deri tani
 • 3.2: Numri mesatar i grevave te urise cdo vit, qe nga greva e pare e urise, ajo e studentave ne vitin 1991 deri me sot
 • 8: Ky numer i llogaritur qe nga viti 2005 e ketej
 • 23.7km : Distanca mesatare midis postblloqeve te policise rrugore kete muaj, dmth ne cdo 23.7km rruge, ke nje polic me lepirese ne dore
 • 300km: E njejta Distance ne vitin 1988
 • 8.1: Numri i gropave per cdo kilometer rruge kete muaj
 • 0.5: ky numer para 23 vjetesh
 • 15%: Perqindja e plazhisteve qe i kryejne nevojat personale ne det kete sezon veror
 • 15%: Perqindja e plazhisteve qe i kryenin nevojat personale ne det ne sezonin veror 1987-88
 • 2892: Numri i pucetave te hapura ne te gjithe vendin, te cilave u jane vjedhur kapaket ne kete moment, 1 Gusht 2011.
 • 0: Numri i pucetave qe u ishin vjedhur kapaket ne 1 Gusht 1988
 • 23: Sa here u permend emri i nje fruti ose agrumeje nga kryeministri gjate mbledhjes se fundit te qeverrise
 • 5: Sa here u permend fruti “shege”
 • 63: Numri i universiteteve te njohura si te tilla nga ministria e arsimit sot
 • 3: I njejti numer 23 vjet me pare
 • 329: Numri i specieve te detit qe mund te gjenden ne menute e restoranteve shqiptare sot
 • 9: I njejti numer para 23 vjeteve
 • me pak se 10: Numri i mjeteve lundruese me qellim argetimi ne pronesi private sot
 • 0: I njejti numer gjate viteve te diktatures
 • 75%: Perqindja e njerezve ne nje profesion te caktuar, qe mendojne qe te gjithe njerezit e tjere ne te njejtin profesion jane te korruptuar.
 • 99%: Perqindja e gjykatesve qe mendojne keshtu
 • 95%: Perqindja e pedagogeve
 • 92%: Perqindja e doktoreve
 • 90%: Policet
 • 85%: Gazetaret
 • 80%: Kryetaret e bashkive dhe komunave
 • 20%: Perqindja e punonjesve te gjelberimit publik qe mendojne keshtu per koleget e tyre (me e ulta e te gjithe kategorive)

Ky eshte nje qylym statistikor, nje fushe e minuar me informacion te papritur. Per tu dhene qerruesve te qepes njefare ideje mbi kompleksitetin, absurditetin, madhesine dhe kokfortesine e fakteve te ftohta.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s