Ligji Kuq e Zi


Qeleshja e Ises
Qeleshja e Ises

Pas betejës së humbur për kundërshtimin e ligjit te regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike dhe fetare, inisiatives se deshtuar per te ndryshuar emrat e te pakten 80% te te gjithe qyteteve dhe fshatrave shqiptare, si dhe inisiatives tjeter te ngjajshme per te drejt-shqiptuaj fjalet e huaja; Aleanca Kuq e Zi ka dale perseri ne skenen kombetare dhe nderkombetare me nje propozim per nje ligj te ri patriotik.

Duke pare se vlerat autentike kombetare sa po vijne dhe po zhbehen, ata kane vendosur te ri-sjellin moden e lukut te Isa Boletinit te fotografuar ketu me larte me qeleshen e tij te famshme.

Ligji do te kerkoje qe çdo shqiptar i seksit mashkull, te mbaje ne koke nje qeleshe tradicionale sa here del ne publik.

Kushdo qe te jete pa te, do te gjobitet dhe do te detyrohet te kendoje himnin kombetar. Neqofte nuk e mban mend as kete te fundit, do veje ne burg derisa ta mesoje permendesh.

salesha
salesha

Ne nje levizje surprize, mesohet se kete ligj do ta mbeshtese fuqimisht dhe kryeministri, i cili pasi i etiketoi fillimisht anetaret e alenaces kuq e zi si ekstremista te majte, tani po i ngre ne qiell si te vetmit patriota ne 20 vjetet e fundit (pas atij vete). Edhe nje detaj i vogel qe nuk duhet tju shpetoje; kryeministri e ka quajtur qeleshen e vet, saleshe.

Nen-Kryetari i Qelesheve
Nen-Kryetari i Qelesheve

Nen Kryetari dhe Kryetari i Aleances, Kryeleshnik Spahiu, e pershendeti kryeministrin per kurajon e tij kombetare, qe do te beje realitet endrren e patrioteve rilindas qe ne çdo koke te çdo pjestari te ketij kombi kokëleshësh, te vendoset nga nje qeleshe.

“Me ne fund do te behemi edhe ne, komb me identitet” – shtoi Z. Spahiu, duke krruar koken nen qeleshe.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s