i papuni me shume pune


i papuni qe ka shume pune
i papuni qe ka shume pune

Burime te ndryshme raportojne qe njeriu i papune, Vullnet Cjapi, ka shume pune dhe flet shume pak, me fjali te cilat gjithmone kane dy fjale, njera prej te cilave eshte fjala “pune”.

Si pjese e fenomenit n rritje te te papuneve te cilet kane gjithmone pune, Vullnetin nuk e gjen asnjehere ne kafene ose ne lloto me te papunet e tjere qe hedhin baste. Biles edhe kur dikush nga grupi i te papuneve e fton ne shoqerine e tyre, ai i pergjigjet me ate pergjigjen qe tanime e njohin te gjithe: “Kam pune.”

“Cfare pune?”  e pyet nganjehere ndonje nga te papunet e shumte qe sillen verdalle gjithe diten dhe nuk e kuptojne kete pjestar te grupit te tyre shoqeror me sjelljen e tij anti sociale.

Pyetje te ciles Vullneti i pergjigjet gjithmone me fjaline kriptike: “Puna ime.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s