Shoqeria civile dhe Shoqeria debile


Shoqeria civile, ky entitet shterpe, polli nje fraksion te vetvetes: Shoqerine debile. Ky grupim i ri, i dale nga nevojtorja jone shoqerore, sjell disa debila te nevojshem perpara kamerave per te dhene opinione dhe mendime me ere te keqe.

Keta debila do te fillojne te  na servirin nga nje opionion cdo jave, per tema nga me turrli: qe nga sportet e ujit, tokes dhe ajrit, e deri tek integrimi evropian. Nisma e tyre me e fundit eshte: “E duam Evropen si gjith Shqiperia.”

Ka lezet debili me shoqeri. Nuk ka ne bote debila te mire e te keq. Ka vetem debila te nevojshem dhe te panevojshem. Keta jane debila te nevojshem.

Shoqeria Debile, Debilat & co
Shoqeria Debile, Debilat&co flet per standartet e zgjedhjeve te fundit. Ne mikrofon: Debili Edmond Stojku
Advertisements

Një mendim mbi “Shoqeria civile dhe Shoqeria debile

 1. Nga interneti mesova se anetar NDERI i ALQI-ut, eshte plaku qejfli Ahmet Muçaj.
  Qe te kuptoni personalitetin e ALQI-ut, une po paraqes C.V. e Ahmet Muçaj, pasi z.Ahmet eshte nderi i ALQI-ut.
  1. Epoka e palavdishme komuniste.
  Arsimi – 8 vjeçar.
  Profesioni – hajdut ordiner.
  Eksperienca ne pune – i denuar “politik” per krime ordinere (vjedhje).
  2. Epoka e lavdishme demokratase.
  Arsimi – arsim 8 vjeçar por ka marre edhe 2 mastera.
  Profesioni – trafikant, kontrabandist, qejfli plak
  Eksperienca ne pune – President i Universitetit Kristal me arsim 8 vjeçar
  Selia – Ne çdo Buzuk te Tiranes, bashke me dashnoren nga fshati.
  Hobi i perjetshem – vjedh shqiptaret (aktualisht nepermjet Universitetit Kristal) dhe ndan leket me qeveritaret, te cileve iu jep me teper se pjesa e tij.
  Interesa te tjera – dishepull material i Ilir Meta, qe kur Ilir Meta doli ne televizor me bllok ne dore.

  Pëlqejeni

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s