Libra te rinj qe ja vlejne te permenden dhe te lexohen


Qe nga koha e Pirros e ketej, elefanti ka qene pjese e luftrave me te rendesishme te njeriut, po meritat kryesore sidoqofte i ka marre kali.

Per te korrigjuar kete padrejtesi historike, dy historiane amerikane kane shkruar nje liber me rreth 500 faqe, qe dokumenton rolin e ketij tanksi prej mishi ne historine e luftrave.

Elefant ne lufte
Elefant ne lufte : "Elephants at war" Penguin press
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s