Majmunet vendosin te presin momentin e duhur per tu rebeluar


momenti i duhur po vjen
momenti i duhur po vjen se shpejti

Burime nga bota e kafsheve te pakenaqura, raportojne qe majmunet po planifikojne nje rebelim, se shpejti, kur te jene pjekur kushtet. “Tani sa per tani, nuk po ndihemi,” thote nje syresh, qe nuk do te identifikohet, “pastaj do te ngrihemi kunder padrejtesive qe na behen si valet e detit. Eshte e vetmja rruge.”

“Po per momentin, nuk duam te shkasim ne ndonje lekurce bananeje dhe te humbasim elementin e surprizes.” perfundon po i njejti majmun duke reflektuar thelle me nje shikim te menduar. “Pastaj nuk mund te djegim pyllin ku jetojme, vetem e vetem se na vjen dikush e na gjuan me cifte per sport.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s