Nje burre shteti me pak


Ali Belaja
Ali Belaja

Lajme Flash:

Bie Tripoli. Gadafi me gjithe pjesen e familjes qe i ka mbetur akoma gjalle, vijne ne Shqiperi se bashku me te nxehtin afrikan te diteve te fundit.

Vendi jone do te jete streha e ardhshme e ish udheheqesit libian, i cili eshte mik personal i Silvio Berluskonit dhe Sali Berishes.

Mbas nje operacioni plastik Gadafi e ka ndryshuar pamjen fizike dhe emrin ne Ali Belaja, nje shqiptar i thjeshte nga Panajaja e Vlores.

“E pershendes vendimin e Gadafit per ta lene Tripolin te digjet dhe te vije ne Shqiperi me vizite zyrtare me afat te pacaktuar. ” thote Sali Berisha ne ceremonine e pritjes ne aeroportin e Rinasit te ish-liderit libian dhe familjes se tij.

Elefant ne lufte
Ushtria e Gadafit ne lufte

“Gadafi eshte nje burre shteti, qe luftoi per pushtetin e tij dhe te familjes se tij si nje elefant afrikan deri ne fund, ndaj une personalisht, po edhe familja ime, kemi nje respekt te jashtezakonshem per Moamar Gadafin, ndaj dhe i kam ofruar territorin prane piramides si vend i pershtatshem per te ngritur cadren.” shton Saliu.

Tenda e Gadafit
Tenda e Gadafit prane piramides

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s