iken turistet, ngelem ne


Turiste Nuse
U plakem duke u martuar te gjithe njesoj

pasi na mbushen rruget me trafik mjetesh motorike qe nuk respektojne asnje rregull, na shurdhuan veshet me karvanet e makinave dasmore, kercyen e kenduan ne mes te tymit te qofteve dhe mishit, ne te njejten menyre demonstrative sikurse edhe erdhen, turistet shqiptare u nisen drejt Greqise, Italise dhe me tej duke perjetuar rradhe te gjata ne pikat kufitare te cilat perjetojne nje fluks te madh turistesh shqiptare qe preferojne ta harxhojne pjesen tjeter te vitit ne Greqi ose Itali dhe mundesisht diku tjeter akoma me mire.

Emigrante ne kufi
Emigrante ne kufi
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s