qiqra te pjekura ne hell


….edhe megjithate peticionet vazhdojne…

Aqif Kopertoni
Aqif Kopertoni, se shpejti jo pjese e 70%

Kohet e fundit te gjithe i jane versulur ligjit te rregjistrimit te popullit tone te lashte, mbi bazen e origjines etnike dhe fese. Qe nga aleanca kuq e zi, djemte tek llotosporti, berberi i lagjes e deri tek vllehet, greket, arixhinjte dhe minoritetet e tjera qe perbejne shumicen e popullsise shqiptare sot, megjithese nuk bien fare ne sy.

Me se fundmi pasi hengren mire e mire ca qiqra te pjekura ne hell per bajram, me energji te reja e hedh qylafin bashke me callmen ne rink dhe komuniteti mysliman shqiptar nepermjet nje peticioni.

Duke iu lutur allahut qe te dalin me shume se 70% myslimane pas rregjistrimit, ata thone qe neqoftese dalin me pak se 70%, do ta bojkotojne procesin fiks pasi te jete rregjistruar dhe myslimani i fundit si jo-mysliman, i cili jam une: Aqif Kopertoni ateist i patundur ne bindjet e mia fetare megjithese tim ate e quanin Kopuk dhe time meme Mahmudije.

sipas rrufepriteses se minarese:

Myslimanët e Elbasanit kanë firmosur një peticion drejtuar Komunitetit Mysliman Shqiptar , nëpëmjet të cilit i kërkojnë qeverisë që të garantojë transparencë maksimale të procesit të rregjistrimit të popullsisë mbi bazën e etnisë dhe fesë.

Bashkësia e besimtarëve myslimane të Elbasanit nëpërmjet këtij peticioni paralajmëron se në rast evidentimit të parregullsive gjatë këtij procesi , ata do të bojkotojnë procesin, jo vetëm në rajonin e Elbasanit por në të gjithë vendin.

Myslimanët e Elbasanit kanë kërkuar që procesi i regjistrimit të monitorohet në mënyrë të rreptë nga ata, për të shmangur, siç shprehe ata, abuzimet.

Advertisements

Një mendim mbi “qiqra te pjekura ne hell

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s