Horoskopi i javes se pare te muajit Shtator


me qurre ne hunde e lot ne sy parashikojme per ty…

per enverin
Nga Nafije Fija, Kryetare e Forumit te Grave ne Tranzicion, dhe analiste e politikave te integrimit ne pension.

Dashi Mars 21 – Prill 19

Nuk eshte asnjehere vone per te ri-filluar jeten tende nga e para, vetem nxito se edhe pak minuta te kane ngelur.

 

Demi  Prill 20 – Maj 20

Nje numer i madh i viktimave te tua rrotullohen ne varr sa here del dhe flet per ta, kete jave do te te jepet mundesia tua thuash nga afer.

 

Binjaket Maj 21 – Qershor 21
Po te jesh i lodhur nga migrenat mos u merzit. Edhe nje te ka mbetur.

 

Gaforrja Qershor 22 – Korrik 22
Po i dhurove te gjitha organet e tua kete jave, do te mbahesh mend per dicka te mire qe bere ndonjehere ne jeten tende.

 

Luani Korrik 23 – Gusht 22

Kete jave do te ngelesh ne mendjet me te ndritura e plot drite te kombit, si mut i thare ne diell.

 

Virgjeresha Gusht 23 – Shtator 22
Babai nuk po te buzeqesh nga parajsa keto dite. Po te uleret me gjithe forcen qe nga qiejt apo nga kudo ku i ka vajtur shpirti, i zemeruar tej mase me ty.

 

Peshorja Shtator 23 – Tetor 23
Neqoftese njerezit po te tregojne pak me shume respekt kete jave, kjo nuk eshte gje tjeter vecse nje iluzion i shkaktuar nga imagjinata jote teper e zhvilluar.

 

Akrepi Tetor 24 – Nentor 21
Yjet kane filluar te dyshojne qe nuk eshte e mundur per nje njeri normal, qe te zgjidhet ndonjehere si kryeminister i ketij kombi.

 

Shigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21
Megjithese ti nuk beson ne Zot, ndryshe nga ty, Zoti beson tek vetja e tij.

 

Bricjapi Dhjetor 22 – Janar 19
Caredolloj gjeje qe te besh kete jave, ajo nuk ka per te ndryshuar fatin tend, prandaj me mire mos bej asgje.

 

Ujori Janar 20 – Shkurt 18
Mbas presionit vjen depresioni. Fatkeqsisht nuk do te jesh ne gjendje ta injorosh kete gjendje te re shpirterore kete jave.

 

Peshqit Shkurt 19 – Mars 20
Shumica e njerezve do te kene nje gezim te madh mbi faktin qe nuk eshte zbuluar akoma nje kure per semundjen e kanserit, kur te merret vesh kete jave qe ti vuan nga kjo semundje.

.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s