Indeksi i Kokqepës – Shtator 2011


 • 31: numri i udheheqesve boterore qe thyejne rekorde sportive per tu reklamuar aftesine e tyre fizike popullates. (Aktivitete kryesore perfshijne: marshim ne shkretetire, ngjitje lartesish, zhytje ne thellesi, qendrim ne siperfaqe me not, prerje druri me sepate.)
 • 17: Sa nga keta udheqeqes ndodhen ne Afrike ku kampion deri para pak ditesh mbante ish udheheqesi Libian, Gadafi
 • 8: Ne Azi, ku kampionin e mban akoma Kim Jong Il i Korese se Veriut
 • 3: Ne Ameriken Latine
 • 3: ne Europe (Lukashenko, Berisha, Putin)
 • 42 here: Rekordi i masturbimeve te njepasnjeshme, i vendosur nga nje adoleshent ne Brazil. Kjo gje i shkaktoi atij vdekjen sipas ekspertizes mjeko-ligjore.
 • 25,143: Numri i maturanteve qe rregjistrohen ne vit te pare ne universitetet publike kete muaj
 • 2147: ne ato private
 • rreth 400euro: Tarifa mesatare vjetore e shkollimit ne nje universitet publik
 • 2600euro: ne nje universitet privat
 • 72: Numri i universiteteve dhe shkollave te arsimit te larte te licensuara nga Ministria e Arsimit dhe Shkences ne Shqiperi
 • 4: I njejti numer ne nje vend tjeter ish komunist me popullsi te perafert, Slloveni
 • 200Euro: Rryshfeti mesatar qe paguan nje student per te mare note kaluese ne nje lende ne nje universitet publik
 • 10,000Euro: Nje nga Cmimet e kerkuara nga kryebashiaku Basha, per nje vend pune ne bashkine e Tiranes
 • 500EURO: Rroga mesatare e nje punonjesi te bashkise
 • 200lek: Rryshfeti minimal qe i jepet nje polici rrugor
 • 127: Numri i njerezve qe u bene minister se paku nje here gjate 8 vjeteve qe partia socialiste ishte ne pushtet 1997-2005
 • 25: I njejti numer nga 2005 deri tani
 • 100,000: Numri deri ne te cilin numeroi Xhon, nje amerikan nga Teksasi, duke filluar nga numri 1, e duke folur te gjithe numrat e tjera ne rradhe deri ne 100,000
 • 77 ore: Sa kohe iu desh per te bere kete
 • 23: Numri i komuniteteve etnike dhe fetare te njohura si te tilla ne Republiken e Shqiperise, te cilat jane shprehur kunder ligjit te rregjistrimit te popullsise sipas etnise dhe fese
 • 24: Numri i total i tyre.
 • 8.7 milion: numri i specieve te ndryshme shtazore ne toke
 • 7 sekonda: Sa kohe i duhet ushqimit qe te veje nga goja ne stomak
 • 3 kilogram: Sa peshe mund te mbaje nje qime floku
 • 3 here: Sa here me i gjate eshte penisi nga gishti i madh i dores
 • 7: Numri i njerezve qe kane vdekur si pasoje e grindjeve me arme zjarri qe kane buruar nga gervishtjet e makinave ne trafik gjate muajve Korrik/Gusht.
 • 33: Numri i njerezve te vrare nga sherre te tjera banale, me i fundit i te cileve ishte Artur Kura ne Kavaje qe u vra per nje bistak rrushi, duke i dhene keshtu kuptim real shprehjes, “Si qeni ne vreshte.”
 • Vapa: Faktori kryesor sipas ministrise se brendshme per rritjen e kriminalitetit gjate muajve Korrik/Gusht.
 • 33%: Sa perqind e te gjitha makinave te ndodhura ne trafik diten e diel ne dt 14 Gusht 2011, te cilat ishin pjese e nje karvani makinash dasmoresh qe ekzekutonin ritualin tanime te njohur te “marrjes” se nuses duke u rene papushim borieve.
 • 60%: Perqindja e shofereve qe bejne parakalime te parregullta gjate trafikut te renduar ne qytete
 • 97%: Sa perqind e ketyre jane meshkuj
 • 5.6%: Sa here me shpejt rreh nje zemer femre ne krahasim me ate nje mashkulli
 • 4 here: Sa here me shume fjale flet nje femer me shume sesa nje mashkull mesatarisht ne nje dite
 • 300: Sa muskuj te trupit perdortim kur qendrojme drejt ne kembe
Fakte to ftohta si gryka e nje Magnum 66mm
Fakte to ftohta si gryka e nje Magnum 66mm

(te gjitha femrat e kane lexuar te gjithe tekstin me larte

meshkujt jane akoma duke pare gishtin e madh te dores)
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s