provoni te provoni qe olldashi eshte dashi me kembore


mish mash dashi
mish mash dele dash

Pas nje heshtje te sterzgjatur mbi informacionet konfidenciale te ambasades me te fuqishme ne vendin tone, tani me te bera publike nepermjet Wikileaks, me ne fund na doli nje nga deshet e vegjel e saliut, Olldashi i shume perfolur i uikileaks, qe te tunde zilken te tij te vogel dhe te ve ne dyshim autencitetin e kabllogrameve te Ouithers, ndersa vete Uithers dhe asnje amerikan tjeter nuk e ka bere nje gje te tille dhe e kane pranuar ne heshtje autencitetin e kabllogrameve te firmosura nga ata vete.

Prisni se shpejti vet Saliun te dale me tekniken tanime te njohur te pucistave, video-montazheve, luftes kunder cimkave dhe te vertetes ne pergjithesi, qe te kumboje ne koken bosh te militanteve te tij kemboren e dashit qe prin kopene; “ato qe lexoni nuk jane ato qe lexoni dhe aq me pak ato qe kuptoni sikur dhe te doni te provoni qe ta provoni. (po tua mbaje e po te doni)”

 

Advertisements

Një mendim mbi “provoni te provoni qe olldashi eshte dashi me kembore

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s