Aleanca Kuq e Zi: Wikileaks na hapi syte. Na ndriçoi mendjen, trute dhe shpirtin.


Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, gjatë një takimi që kanë pasur sot intelektualët shqiptarë, grek, kosovarë, arixhinj, vlleh, jevgj, turq e te tjere, ka folur mbi zbulimet e fundit te wikileaks.

Keto informata nxorren ne shesh fytyren e vertete te sejcilit prej 250 vendeve anetare te kombeve te bashkuara, midis te cilave dhe fytyrën e Greqisë, Italise, Sudanit te Jugut dhe se fundmi të Shqipërisë

Fytyra jone: ne kete foto keni nje universitet, nje zyre partie dhe apartamentin tim. i gjeni dot?
midis te tjerash: ne kete foto keni nje universitet, nje qebaptore dhe apartamentin tim. i gjeni dot pa wikileaks?

Gjatë fjalës së tij, Spahiu ka thënë se thënë se kabllogramet do te na cojne nga ngerç ne spurdhec politik, i cili me pas do te na detyroje te shesim edhe varrin e ushtarit te panjohur Greqise ose ndonje prej 250 vendeve te tjera te njohura si anetare te OKB.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s