Zbulime


 • Shkencetaret Kineze arriten te modifikojne gjenetikisht nje pule e cila ben veze ne forme kubi, gje e cila do te optimizoje transportin e tyre drejt konsumatorit.
 • Majmunet dhe orangutanet ne kopshtin zoologjik te San Diegos mesuan te komunikojne me ane te iPad.
 • Mjekra e burrave rritet me shpejt kur mendojne per seks.
 • Shkencetaret nuk mund te shpjegojne pse 12% e femrave ndjehen te trishtuara pas nje seance te seksit te kenaqshem.
 • Merimangat e seksit mashkull qe humbasin organet gjenitale gjate seksit, luftojne me ashpersisht per te mbrojtur femren e fertilizuar nga ta, kunder meshkujve te tjere, pasi, sipas studiuesve “nuk kane me gje per te humbur.”
 • Japonezet qe fitojne llotarine kane 70% probabilitet qe te jetojne me te njejtin standard jetese.
 • Bretkosat me atletike dhe me te bukura qe jetojne ne peme, kane shijen me te keqe nga te gjitha bretkosat e tjera, sido qe ti gatuash.
 • Zhurma shkakton deformime trupore tek oktapodet.
 • 40% e Evropianeve vuajne nga nje lloj ose nje lloj tjeter semundje mendore.
 • Feja po shkon drejt zhdukjes ne Republiken Ceke
 • Zhvillimi bujqesor ne Etiopi po pengohet nga vesi i xhelozise se fermereve me njeri tjetrin.
 • Shkencetaret raportuan progres ne punen e tyre per te kultivuar nje lloj molle pa fara. “Kjo” tha nje pjestar i grupit kerkimor, “mund te jete banania e ardhshme.”
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s