se shpejti nis tenderi per presidentin e ri dhe shume gjera te tjera…


perse qeshin keta valle?
kush te tremb me shume kur qesh?

Se shpejti pushteti do te kaloje nga nje bande larosh ne nje bande langosh. Po ti shofesh se si buzeqeshin, trembesh…

Meqe ra fjala, a e dini qe Nuk e ha qeni qepen?

Biles, Nganjehere edhe leh me zemerim kur ia tregojne ate?

Keshtu qe kemi patur qe sere rreagimesh tere urrjetje per disa lajme te caktuara qe kemi nxjere deri me tani. Ndaj po pergenjeshtrojme te gjithe “genjeshtrat” qe kemi thene ne lajmet e kaluara, si dhe te gjitha ato qe do te themi ne lajmet e ardhshme.

Nje lajm qe nuk e kemi nxjerre akoma dhe po e pergenjeshtrojme, eshte lajmi qe Iliri i bie me dore sa here shef Ina Ramen ne televizor.

Dhe jo vetem ai! pervec Saliut i cili ka pasion vetem ngjitjet ne mal dhe xhirot me kal, te gjithe shoket e Saliut, Bamirit dhe Gramozit, qe nga Astrit Patozi me koken si peshkaqen kokecekan e deri tek Xhelal Mziu, e shtrydhin koken e gjarprit sikur u ka leke borxh sa here shikojne ate bjondushken bukuroshe te flase per organin e akuzes.

Ska organ tjeter qe i eksiton me shume keta burra te vegjel shteti.

Se shpejti njerin prej tyre do ta bejme president. Me tender te hapur. Po dhe ai qe sdo te jete me president do te jete dikur tjeter perpara jush duke e lozur pjesen bukur. Askush nga keta laro, lango e balo sdo te ngelet pa pune, dhe puna e ketyre ska qene asnjehere puna jone.

Dhe si gjithmone, Oferta me e ulet fiton.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s