Nje statuje e denje per sheshin Skenderbej


Sikurse duhej, dhe dihej, plani per sheshin Skenderbej u ndryshua pas marrjes se bashkise nga forcat qeveritare.

Me insistimin e kryeministrit, i cili eshte fans i madh i statujave te burrave te shtetit sic e ka treguar edhe me pare, ne momentin e fundit eshte shtuar ne plan nje obelisk i rendesishem.

Nje statuje e organit gjenital te Silvio Beluskonit, mikut personal te Saliut, dhe admiruesit te flakte te “vajzave te bukura shqiptare”.

“Silvio, sei grande” –  i tha Saliu me ate italishten e tij te çale kur e mori dje per ti dhene lajmin e mire. “Sei il piu grande kaco non solo in Albania, ma in tutto il mondo!” e ka mbyllur Saliu komplimentin ndaj homologut dhe mikut te tij, (qe pak a shume ne shqip do te thote qe “Je burre i madh shteti”, kompliment ky qe edhe Saliut i pelqen shume kur ia bejne te tjeret.)

Ne fund te statujes qe e shifni ketu me poshte, do te vendosen thjesht inicialet S.B, ne nder te kryeministrit italian Silvio Berlusconi.

S.B.
S.B.

 

Advertisements

3 mendime mbi “Nje statuje e denje per sheshin Skenderbej

  1. keshtu qe nga stalini e deri tek bushi, te gjitheve u behen statuja, kurse berluskoni ka nderin e vecante qe ti behet statuje e rrockes se tij.
    nuk eshte e drejte….

    aq me teper dhe me nje shirit blu…

    Pëlqejeni

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s