Sa poshte ka rene gjykata e larte(?!)


Ditet e fundit gjykates, avokate dhe prokurore i jane futur nje telashi shume te madh. Ata jane ne siklet se çuditerisht u duhet te denojne me heqje lirie nje njeri me emrin “Ilir”.
Avokati qe i mban çanten Ilirit (thuhet se dikur i mbante shtangen) shtrengon fort mikrofonin dhe pellet: “eshte nje drame e madhe njerezore. imagjinoni se çfare traume shkakton ndryshimi i emrit nga ‘Ilir’ ne ‘Burgaxhi’. Pastaj kohet e fundit edhe gjykates me kembore me te madhe jane shprehur kunder ndryshimit te emrit.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s