Horoskopi i javes se pare te Tetorit


Eshte e humbje kohe te parashikojme fatin tend kete jave. Ti, si nje besimtar i devotshem, nuk beson as tek censusi, as tek horoskopi.
 

Demi  Prill 20 – Maj 20

Me gjithe sasine e pluhurit qe thith perdite, je afer pikes se kthimit ne nje betoniere njerezore. Sidoqofte, cdo e keqe e ka nje te mire, pervec rastit kur e keqja quhet “kapsllek.”

 

Binjaket Maj 21 – Qershor 21

 Po aq veta sa do shash ne trafik kete jave, aq veta do te te shajne dhe ty.

 

Gaforrja Qershor 22 – Korrik 22

Ti je minator, ndaj mos e rruaj fare, gerrmo!

 

Luani Korrik 23 – Gusht 22

Kujdes kete jave. Shitjet Vazhdojne! Dhe cdo kopesht zoologjik do te leshonte nje tufe me derra te eger, per te te patur ty!

 

Virgjeresha Gusht 23 – Shtator 22

Duhet te fillosh te mendosh pozitivisht mbi jeten tende. I pari qe do te mendosh keshtu, do te jesh ti!

 

Peshorja Shtator 23 – Tetor 23
Megjithese nuk te pelqen kariera jote, duhet te kuptosh qe nje grua shtepiake nuk ka shume opsione per te pasuruar jeten e saj seksuale.

 

Akrepi Tetor 24 – Nentor 21
Erdhi me ne fund kjo dite. Dhe ashti sic erdhi, iku.

 

Shigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21
Po tu vesh, do te te vijne. Te dy keto ngjarje do te jene njesoj te tmerrshme.

 

Bricjapi Dhjetor 22 – Janar 19
Te gjithe do te shprehin vetem admirim per ty kete jave. Po mos te te ngrihet mendja nga fjalet e mira. Te gjithe flasin mire per ate qe nderron jete.

 

Ujori Janar 20 – Shkurt 18
Megjithese nuk ta thone, epitafin ta kane porositur me kohe. Jane tre fjale: “Me ne fund!”

 

Peshqit Shkurt 19 – Mars 20
Po te germosh te gjithe papastertite e shpirtit njerezor, ai do ti ngjasoje djathit zviceran.

 Shkruar reze mullarit me pasion, sa per qejfin tone.

 

>>Lexoni Me shume te Rubrika: Horoskopi Javor.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s