Indeksi i KokQepes – Tetor 2011


 • 150: Vellezer e motra si rezultat i perdorimit te spermes te nje dhuruesi te vetem.
 • 1%: e popullsise se re te botes jane si rezultat i inseminimit artificial.
 • 10vjet: Beson nje kerkues ne universitetin John Hopkins, do te duhen per te arritur diten kur njeriu te krijohet ne laborator.
 • 50,000: Afersisht numri i studenteve qe do te ndjekin studiment universitare kete vit ne Shqiperi.
 • 10,000: Perllogaritet numri i ketyre studenteve te cilet jane analfabete, ne ate grade analfabetizmi qe nuk jane ne gjendje te shkruajne emrin e tyre pa gabime.
 • 30,000: perllogaritet numri i ketyre studenteve nuk jane ne gjendje te bejne veprime me thyesa.
 • 5,000 Euro: Te duhen per te marre nje diplome nga nje universitet privat pa vajtur asnje dite te vetme ne mesim.
 • mbi 50: Numri aktual i ketyre universiteteve
 • 200,000Euro: Sa pagoi Ministria e Arsimit dhe Shkences (MASH) nje kompanie gjermane per te bere nje renditje te universiteteve shqiptare (publike dhe private) sipas cilesise.
 • 20,000Euro te tjera: Sa pagoi Henri Çili i universitetit europian qe universiteti i tij te renditej i pari.
 • “Me plasi trapi” – Thenia me e njohur e zotit Çili.
 • e paditur: Sa nga keto para u ndane mes zyrtareve te ministrise se arsimit e sa te tjera iu paguan “kompanise se huaj” te vleresimit te cilesise.
 • 0 dite: Na ndajne nga fillimi i vitit te ri akademik.
 • 200 euro: Rryshfeti mesatar i paguar kete vit gjate provimeve te vjeshtes ne universitetet publike te Tiranes.
 • 5,000 euro: Kerkon Rektori i universitetit politeknik te Tiranes, Jorgo KaÇani, nga nje njeri i pashkolle per ti dhene nje vend pune si pedagog ne universitet.
 • 500 euro: per nje vend pune si sekretare.
 • 79%: e shqiptareve te intervistuar jane dakord me thenien “aftesia e njeriut barazohet me aftesine per te vjedhur.”
 • 5%: e shqiptareve besojne qe Ilir Meta eshte i pafajshem ndaj akuzave te ngritura kunder tij.
 • 1 ne 5: Shanset qe nje njeri do te mund ti kujtohet dicka, neqoftese ai mendon qe mund ta shikoje me vone
 • 1 ne 3: shanset neqoftese ai nuk mendon keshtu.
 • 90%: perqind e Shqiptareve jane dakord me thenien: “Çudia me e madhe zgjat 3 dite.”

  Cudi
  Çudi
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s