Keshtu apo ashtu?


eshte shume i holle kufiri midis keqtrajtimit qe i behet kesaj kolonie qeniesh dhe deshires se tyre per tu keqtrajtuar. si mund ta dalloni ju qe eshte tirani dhe nuk eshte mazohizem? ju lutem shume! ju lutem shume domethene! duhet te keni kujdes se keto dallime jane shume te holla. kujdes se neqoftese eshte si them une dhe jo si thoni ju, do ua bej surratin me te zi se bytha e zezakut.
ju miza te peshtira duhet te beni kujdes kur flisni dhe per korrupsion. ju lutem shume! ju lutem shume te ma vertetoni se ky njeriu, qe ju e quani hajdut, e dinte qe lopa ishte e lidhur pas litarit. Ju lutem shume! Provojeni po deshet te talleni me jeten e njerezve te ndershem.
ju lutem shume te lani gojen kur me quani kriminel! te gjithe e dime se murit me koke nuk i bihet. ç’faj kam une se keto qenie te pabindura shkojne dhe u bien plumbave me koke? ju lutem shume! mos abuzoni me miresjelljen time se ua bej kurrizin me te bute se barkun!

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s