duam plehra dhe lek


me ne jeni plehra te gjithe
me ne jeni ju plehra te cilesise se pare

Aleanca e qytetareve qe duan plehra dhe leke, ose si quhet ndryshe Aleanca Pleh Dashese (APD) u mblodhen sot rreth nje kazani plehrash si nje trup i vetem plehrash per ti thene botes qe ata i duan plehrat po aq sa duan dhe leket qe vijne si rezultat i tyre.

“Plehrat i duhen vendit tone sot me shume se kurre” – thote nje prej organizatoreve plehradashes.

Kryeministri Berisha i pershendeti pjesmarresit e mitingut te cilet sipas fjaleve te tij u rreh zemra per “mua, plehrat, partine dhe familjen time.” Lindja e aleances pro plehut sipas tij, eshte pergjigja e merituar per aleancen e plehut. “Ne dime te krijojme aleanca” shtoi Saliu.

Nuk mungonin dhe thirrjet kunder presidentit antipleh, si dhe aleances kunder alenaces plehdashese. “Poshte ata qe nuk e duan integrimin Plehvropian” thuhej ne nje nga parrullat plehdashese.

Duke pare kete shprehje demokratike te vullnetit te popullit plehdashes shqiptar, ambasadori Volfthart deklaroi perpara mediave sot qe nuk ka me asnje dyshim ne mendjen e tij qe ligji i plehrave eshte ligj demokratik.

Ne mbyllje te plehmitingut, dikush zhgarraviti nje parrulle demokratike anes kazanit me boje blu duke iu referuar ndoshta zgjedhjeve te ardhshme: “PD do fitoj 100%”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s