Superfuqi e mutit


dhisni rrehat
dhisni rrehat

Ne mes te debatit mbi ligjin per pleherosjen e vendit tone, perpara syve te çakerrdisur te deputeteve te tij, Saliu leshoi edhe gafen e rradhes, duke thene qe “do te behemi nje superfuqi muti.”

Menjehere pas kesaj deklarate, kryeministri e zbuti disi duke thene qe nuk eshte e drejte te ofendojme plehrat, duke i quajtur mut.

Pra, me mire po themi “Superfuqi plehrash.” Dikush me pas ofroi edhe perdorimin e termit “Superfuqi e mbetjeve te integruara”, po ngaqe kete term te gjate me pak se 10% e anetaresise se partise demokratike ishin ne gjendje ta shqiptonin, ngeli ne fuqi termi qe tha Saliu heren e pare.

“Lumsi ju qe do te jetoni ne kete superfuqi materiali fekalor. Dikush paguan 10 leke per te perdorur nje hale publike, ndersa bota e qyteteruar paguan 1 miliard dollare per te njejtin sherbim qe do te ofroje superhaleja e plehrave.” vazhdoi Saliu, duke u ndalur me pas per disa minuta ne nje poze te ngrire qe mund te shpjegohet vetem si shkak i kapsllekut mendor.

Me pas e mori prap veten, u kompozua, dhe duke tundur gishtin tregues ne ajer, shtoi:

“Ky hale vend me të vërtetë po ndryshon, Kurse unë, një mut!”

Advertisements

Një mendim mbi “Superfuqi e mutit

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s