qan mire kush qesh i fundit


qaj bukur une?
pse nuk more nga ditet tona?

Duke mare shkas nga pamjet me te fundit fotografike dhe filmike nga qarja e sinkronizuar e popullit koreano verior, nje grup studimor ka publikuar disa zbulime ne lidhje me psikologjine e njeriut qe simulon emocione gezimi ose trishtimi ne situata te caktuara.

Ka gjithmone njerez qe qajne ose qeshin nga halli. Sejcili proces kerkon nje gjendje te vecante psikologjike te subjektit. Sipas te dhenave te kerkimeve shkencore, ata qe qeshin me keq, kur qeshin nga halli, gjithashtu qajne me bukur kur u duhet te qajne nen te njejtat kondita.

Gjithashtu, shtuan studiuesit, duke pare keta njerez qe qajne apo qeshin nga halli, nje njeri normal nuk di te qaje apo te qeshe? po jua leme juve te vendosni:

per ty o Kim!
per ty o Kim!

 

Kryetari i jurise se cmimit te qarjes me te mire, Kimi i trete
Kryetari i jurise se cmimit te qarjes me te mire, Kimi i trete
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s