Saliu thyen prap rekordin e notit në detin me fekale


Lajm i Marre nga TVSH.

Saliu ja merr me not
Shoku Sali, duke thyer nje rekord te ri

Si i vetmi politikan shqiptar qe e ri-verteton vit pas viti patriotizmin e tij, duke i bere pushimet ne natyren tone te mrekullueshme, Saliu edhe kete vit ka thyer rekordin e vendosur po nga ai nje vit me pare, me kohezgjatjen me te madhe te te bërit not ne detin plot me fekale.

Saliu ia merr me not, ishte rubrika e zgjeruar e televizionit publik shqiptar qe i ben jehone te vecante ketij eventi historik. 132 minuta ka arritur te qendroje kesaj rradhe kryeministri afer grykederdhjes se kanalit te ujrave te zeza ne det, ne nje kohe kur bregdeti jone esht i mbipopulluar me turista te jashtem dhe te brendshem, dhe kanali eshte plot me material fekalor.

Sipas te njejtit burim, Saliu mban gjithashtu kampion ne qendrim ne det me shpine, me bark, per numrin e qimeve ne hunde, per numrin e pordheve te nje pas njeshme, numrin e sharjeve te njepasnjeshme ne me pak se 10 fjali, dhe shume rekorde te tjera, te ditura e te paditura akoma.

Ky kampion i padiskutueshem e meriton te sundoje nje vend si ky yni per aq kohe sa te rroje. Sepse me te vertete eshte burre shteti. Rroft sa malet, kodrat, fushat, detet dhe delet e ketij vendi.

Per me shume informacion keni keto burime te sigurta:

http://www.keshilliministrave.al/?fq=brenda&m=news&lid=15076.

http://www.youtube.com/watch?v=dfvw7qZ_DxU&feature=player_embedded

Advertisements

4 mendime mbi “Saliu thyen prap rekordin e notit në detin me fekale

 1. uNE JAM GJITHMONE I PARI
  MBRAPA MEJE VJEN GOMARI…
  uNE JAM SALI NOTARI
  NE C’DO VEND,UNE JAM I PARI
  MUA S’MA KALON NJERI
  VEC GOMARI BYTHE ZI,,,
  Sot une jam i ri si djale
  dhe kam hipur ne nje kale
  Edhe kur te zbres nga kali,
  vendin do ma zere djali
  Ju vec mua me degjoni
  Urdhrat e mia z’batoni
  se une jam njeriu i pare
  qe tere jeten, ju oqa zvare….
  Thone ; jam mashtrus
  Une jam notar
  thone jam tinxar,
  Por nuk jam gomar..1
  jUVE MOS ME SHANI
  SE JAM PELIVAN
  DI TA DRETH SHAMINE
  DERI NE TAVAN…
  uNE DI TE VJETH
  vota dhe para
  prandaj rini urte
  mos beni shaka…
  Me lini rehat
  qe ta dreth shamine
  ndryshe do ta shes
  gjiyhe shqiperine….
  Krenohu P>D> ti sot me saline
  Kampion ne not, nderoi shqiperinr…
  Kampion ne not,kampion ne pordhe
  dhe me keto titui,do hyme ne Ev ROPE
  Evropa po thote,c;eshte ky i pa pare
  Ne c’do aksion ze vendin e pare…1
  Ne mashtrime vendi i pare
  korupsion vendi i pare
  varferi vendi i pare
  O Sali, te befsha vare……n

  Pëlqejeni

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s