Shkencetaret zbulojne nje planet shume te ngjajshem me Shqiperine.


Bjeshket e planetit Mars
Bjeshket e planetit Mars, te zhveshura nga bimesia dhe kafshet, por te pasura ne minerale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mbas disa dekadash investim disa miliardesh dollaresh, shkencetaret konkluduan qe planeti Mars eshte shume i ngjajshem me Shqiperine.

Midis te tjerave ky planet ka shume shkembinj, dhe eshte i zhveshur krejtesisht nga flora dhe fauna, nje nga karakteristikat kryesore te vendit tone. Gjithashtu ne Mars jane zbuluar rezerva te medha kromi, nikeli, hekuri dhe floriri ne nje terren shume te ngjajshem me Bulqizen tone.

Ngelen akoma shume eksperimente per tu bere per te mesuar me shume rreth ketij planeti te virgjer, te panjohur dhe te pabanuar nga Shqiptare.

Keto rezultate pritet te paraqiten ne nje konference te zgjeruar shkencore ne Universitetin Nderplanetar dhe ne ate Galaktik te Tiranes.

Advertisements

Një mendim mbi “Shkencetaret zbulojne nje planet shume te ngjajshem me Shqiperine.

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s