Tani qe misioni i marsit nuk zbuloi shenja jete jashtetoksore, shkencetaret i kthejne syte nga dielli


iluzion optik ne mars
iluzion optik ne mars

Zyrtarisht Nasa konfirmon, megjithe disa foto qe duket se tregojne marsiane me karakteristika anthropoligjike, qe marsi nuk ka jete jashttokesore.

Ky lajm i ka bere shume shkencetare te konkludojne qe “nuk ia vlen te germojne me atje se nuk ka gje qe ia vlen.” Disa prej tyre po i kthjene syte nga dielli me idene e nje eksplorimi te mundshmem te tij ne 40 vitet e ardhshme per shenja jete dhe alienesh.

Te ndergjegjshem mbi kostot dhe veshtiresite e ketij misioni te ri njeri nga

germuam kudo e nuk gjetem gje
germuam kudo e nuk gjetem gje

shkencetaret e lartpermendur tundi koken dhe pohoi, “eshte 1000 here me veshtire dhe me shtrenjte, po te kesh 1000 trilion dollare per te djegur, edhe behet.”

“Duket te kete dicka diku atje” – vazhdoi i menduar po i njejti shkencetar – “qofte ne diell, qofte prapa tij.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s