Puna eshte Pune muti


pune muti
pune muti

Raporton nga Tirana: Nevojtor Haleja.

Mungesa e banjove publike ne Tirane e ka kthyer qytetin ne nje hale gjigande. Njerezia e leshon si lopa bajgen e pshurr ngado dhe kudo, buze lanes, buze bulevardit te kombit, si tek selia e PD-se e tek ajo e PS-se, te muri i piramides, te universiteti, te parku, tek makinat e parkuara, … e ku ti hap nevoja.

Tani bashkia ka menduar nje zgjidhje inovative: WC levizese.

Punonjes te bashkise do te shetisin qytetin me nga nje hale te gatshme per kedo qe ti duhet, kur ti duhet, e kudo qe ti duhet.

Me kete rast pritet te punesohen edhe 10,000 punonjes te rinj me rrogen minimale. Keshtu dhe qeverria vret shume zogj me nje top muti te vogel; papunesine, pisllekun, eren e keqe dhe mbi te gjitha pakeson sasine e mutit te integruar urban.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s