kinezi dergon veten me poste, perpak nuk arrin gjalle


Une jam romantik, me romantik se papa. Une isha romantik edhe kur te ishe romantik ishte krim shoqeror, kur ne vend te femrave te vinin spiunet nga mbrapa.

nje kinez romantik futet ne kuti per dashuri
nje kinez romantik futet ne kuti per dashuri

Po ky kinezi ketu ma kalon. E futin veten ne nje kuti, i vuri pulla poste, dhe e nisi me poste ne adresen e nje zarbe qe admiron.

Po te isha une do ti kisha derguar zarbes kutine boshe me gjithe pulla me adresen time nga mbas.

Po une sjam ky. Pasi e nisi kutine posta kineze ngaterroi adresen dhe e kthyen prap ne adresen e origjines. Po sikur ta kishin nisur ne Shqiperi? Njehere e nje kohe nisa nje kerric te vogel ne kete menyre, dhe nje dite prej ditesh e shof ne televizor qe ishte bere zooteknik e me pas minister arsimi.

Si thoni ju? Kush ia vlen ta dergojme me poste dhe ku?

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s