Shqiperia perjashtohet nga NATO


si u futem ashtu dolem e ashtu do futemi prap
kur u futem

Ne nje lajm qe ka per ti ndryshuar balancat ushtarake ne bote, mesohet sot se aleanca e atlantikut verior, NATO, ka shkarkuar nga mezi i saj nje anetar me te drejta te plota per te paren here ne historine e saj: Shqiperine.

Duke cituar “mosplotesim” te disa kritereve “teknike” ushtarake, nje deklarate e shkurter per shtyp nga zyra e informacionit te aleances ne Bruksel shtoi qe “NATO do te jete me e forte pa Shqiperine dhe anasjelltas.”

Sa per rreagimin e qeverrise shqiptare, ministri i mbrojtjes u mbrojt duke thene “duhet te marrim statusin per ne Evrope tani, pastaj shohim e bejme me NATON. Ne keshtu e kemi. Futemi e dalim, pastaj futemi prap. Pyet ke te duash!”

Ndersa kryeministri tha qe “opozita qe nuk e deshi qe ne fillim NATON me ne fund ia arriti qellimit. Tani do na heqin dhe vizat. Populli shqiptar duhet te ngrihet e ta linçoje kete lloj opozite qe po na heq çdo arritje nje nga nje! Edhe une si nje perfaqsues i thjeshte i popullit ne emer te popullit do ta udheheq popullin drejt grykes se tubit te shkarkimit te zemerimit te tij te drejte qe tia shkulim dhembet e dhemballet qe i kane mbetur, nje nga nje!!”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s