fe te botes bashkohuni perpara se te mos mbetet me asnje kokqyp qe te besoje


Bota po perjeton nje krize te thelle besimi. Fara e mosbesimit ka hedhur rrenje ne mbi 50% te gjese se gjalle te botes, qe sipas nje sondazhi te fundit nuk beson ne asnje lloj zoti, alien fluturues ose gomar pa bisht.

Per te perballur kete krize te gjithe besimet fetare po mbajne nje simpozium per ti dale te keqes perpara sic kane bere gjithmone. Nje nga fajtoret kryesore eshte perparimi i fese se facebook, duke pare qe afer 1 miliard njerez tani besojne dhe aderojne vetem ne te, ne vend te febookut.

Nje nga sygjerimet per shpetim, eshte qe te bashkohen te gjithe ne nje fe te vetme. Kjo do te ule se ndjeshmi kostot e indoktrinimit dhe do ti beje te gjithe fete te fokusohen tek armiku i vertete, qe eshte jofetari, sesa tek njeri tjetri.

Megjithese do te duhet nje force e mbinatyrshme qe te ndodhe kjo, besoj se mbase do ia dalin. Ne fund te fundit te gjithe nga majmuni kemi ardhur.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s