besimtaret islamike nuk mund te presin derisa gazetari te veje ne xhehnem, kerkojne denim te menjehershem


xhehnem nashti!
xhehnem nashti!

Si nje nga grupet e besimtareve me pak te durueshem nga te gjithe te tjeret, besimtaret muslimane dolen sot ne protesta masive per te kerkuar denimin e menjehershem te njefare gazetari, pasi ofendimi qe ka shkaktuar shkrimi i tij ndaj fese islame eshte teper i rende qe ata te durojne derisa ai te vdese nga shkaqe natyrale dhe kesisoj te veje ne xhehnem.

“Ata jane aq te zemeruar sa nuk ka fuqi ne bote tua ktheje mendjen” – thote nje tjeter gazetar mbi protesten. “Me vjen keq per kolegun tim, po me sa duket e ka me te vertete keq punen.”

Ndersa protesta vazhdon, askush nuk mund te kujtoje me saktesi natyren, kontekstin, si dhe vete shkrimin gazetaresk qe i ka ndezur keta myslimane paqesore kaq keq ne nje zemerim te sketerrshem.

“Flaket e xhehnemit duhet te zbresin ne toke per te shuar kete flake qe u ndez sot” – thote Dr. Shefqet Krasniqi nje specialist i njohur i xhehnemllekut. – “Ose te veje gazetari vet ne xhehnem qe tani dhe te kerkoje falje per shpirtin e tij, se keta ketu poshte nuk kane per ta falur kurre.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s