megjithese rryshfeti tanime ngelet e vetmja rruge per te kaluar klasen, studentet vazhdojne te inkurajohen te mesojne me shume


meso
meso qe te mos mbash koken me dore

Tanime rryshfeti eshte ankoruar si e vetmja rruge per te kaluar klasen ne arsimin e larte shqiptar, po dhe ne ate parauniversitar. Sado te mesosh, nuk kalon pa paguar “gjoben”.

E prap se prap, cuditerisht, e si per inerci, studentet vazhdojne te keshillohen qe te “mesojne” …  (?!)

Si te mesosh si te mos mesosh rryshfetit nuk i shpeton. Qe sistemi jone i bazuar ne rryshfet te kete jete te gjate, koncepti i rryshfetit duhet rrenjosur qe ne brezin e ri ne moshe sa me te njome.

Ky eshte mesimi me i mire qe mund tju vjele atyre gjithe jeten: “Pagoni, qe te shpetoni!”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s