Nishani ngushellon Obamen: “Kjo gje nuk mund te ndodhe kurre ketu tek ne”


Myslimanet (pervec nesh) ne mbare boten jane inatosur goxha
Myslimanet (pervec nesh) ne mbare boten jane inatosur goxha

TIRANE — Duke marre shkas nga rreagimet violente ne boten muslimane ne lidhje me nje film amerikan qe e portretizon profetin Muhamet si pedofil, rreagime te cilat kane sjelle deri tani vdekjen e ambasadorit amerikan ne Libi dhe demtimin e ambasades amerikane ne Jemen, presdenti Nishani e ngushelloi presidentin Obama duke nenvizuar midis te tjerave qe ne Shqiperi, megjithese vend mysliman, nuk ka patur e as do te kete ndonjehere asnje rreagim te tille.

“Ndaj ju siguroj dhe njehere qe ambasadorin Arvizu dhe cilindo nga stafi i tij nuk ka sesi te kete fatin e kolegut te tij ne Libi ose gjetke.” – Vazhdoi president Nishani ne letren e tij duke e mbyllur me fjalet. – “Ne i duam amerikanet me shume sesa Zotin, Muhametin, Buden ose ndonje tjeter. Ne nje mendje me mua eshte edhe kryeministri Berisha.”

vellezerit tane muslimane
vellezerit tane muslimane
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s