Askush nuk vdiq si rezultat i kesaj karikature


Grup Seks Fetar
Grup Seks Fetar (Botuar ne te perditshmen TheOnion.com)

Publikimi i nje karikature e cila ofendon 4 besime te ndryshme fetare, ne te cilat aderon shumica e popullsise se botes, nuk shkaktoi sot asnje vdekje ose lendim.

Fotografia ne fjale, e cila tregon Moisiun, Jezu Krishtin, Buden dhe perendine Hindu Ganesha ne nje akt seksual te realizuar ne grup, u publikua sot ne internet ne oren 6 te mengjesit nga nje karikaturist i njohur i cili vazhdoi te jetoje si cdo dite tjeter ne shtepine e tij ne Los Angelos, pa e ndryshuar emrin, punen, apo vendin ku e pi kafene e mengjesit, shkurt i pa-kercenuar nga askush.

Disa besimtare kristiane, hebre, hindu ose budist qe e pane kete imazh, u ofenduan prej tij, tunden koken, i kthyen syte ne tjeter vend dhe vazhduan jeten normalisht.

 

Advertisements

Një mendim mbi “Askush nuk vdiq si rezultat i kesaj karikature

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s