Gruaja muslimane shpreson qe ne “Diten e dashurisë për profetin” burri te eksitohet per te, ishallah


gruaja myslimane shpreson
Fatma dhe Qeramut Qeramudin

ISLAMABAD — Pak a sikletosur diten e sotme gruaja myslimane Fatma Qeramudin, duke pare burrin e saj Qeramut Qeramudin te niset per nje tjeter proteste antiamerikane me rastin e “Dites se dashurisë për profetin,” shpreson qe nje dite prej ditesh ai te shprehe te njejtin pasion per te ne krevat.

“Ah sa do te doja qe ai te shprehte te njejten histeri qe shpreh ndaj armiqve qe na shajne profetin, me mua.” mendoi Fatma duke mbyllur syte e duke prekur dyshemene me balle. “Sapo degjon per dike qe ka vizatuar profetin, nje drite e keqe ndizet ne syte e tij. Ai nuk ma hedh me mua ate veshtrim per donje cik poçkallari bereqet apo qejf marshallah, meazallah. Ndoshta sot duhet ta pres ne krevat lakuriq e mbuluar vetem me flete te grisura nga kurani. Athere ka per tu ndezur tamam si per qamet.”

“Lus Allahun te me kthehet gjalle dhe i fryre me sevda per mua” e perfundon lutjen Fatma duke bere sehir kallaballekun e inatosur ne Al-Xhazera TV. “Ishalla.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s