Greva e urise na hapi oreksin


te uritur
te uritur?

Kemi konstatuar qe nuk po behen me greva urie. Te fundit qe e provuan ishin minatoret, dhe ata gjithashtu nuk fituan gje nga greva e urise, pervec urise.

Na ka marre uria per nje greve tjeter urie. Nuk ka forme me te bukur e me sublime proteste. Kokqepa qe i mbeshtet te gjitha format e protestes dhe nga thellesia e zemres se qepes uron qe kjo forme dhe cdo lloj forme tjeter proteste ti rikthehet jetes sone ketu ne Shqiperi.

Njeriu qe nuk proteston eshte si njeriu qe nuk masturbon, i tensionuar, i depresuar, pa shprese, qe qesh kur eshte i hidheruar, qan kur eshte i gezuar.

Dilni e protestoni, me kembe me duar e me stomak! Godisni me gure, shkopinj, stilolapsa pistolete, pordhe me helm, cadra e shqelma. Ata qe nuk kane kembe e duar le te godasin me balle.

A ka ngelur me valle ndonje shqiptar i gjalle?

 

Advertisements

Një mendim mbi “Greva e urise na hapi oreksin

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s