njeriu i thjeshte admiron njeriun kompleks


njeriu i thjeshte
njeriu i thjeshte

Njeriu kompleks dhe i shumeperfolur sot ishte ne nje takim me njerezit e thjeshte ne nje fshat te thjeshte. Duke u dhene duart njerezve te thjeshte e duke shkembyer fjale te thjeshta me ta, njeri prej tyre tha dicka qe i ngeli njeriut kompleks gjate e thelle ne kujtesen e mendjes:

“Ti je ai qe je, e do jesh gjithmone. edhe pordhet e tua jane oksigjen per mushkrite tona. Marrsh nga ditet dhe netet tona dhe te femijve tane.”

Njeriu kompleks heshti per nje kohe te gjate duke menduar mbi kete. Pastaj psheretiu dhe tha: “Derisa me duan kaq shume, pse jo?”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s