Njeriu me emrin Nishani flet ne OKB


nishani
nishani

Burime nga Organizata e Kombeve te Bashkuara (OKB) pohojne sot qe nje fare njeriu me emrin Nishani, foli sot perpara nje salle te boshatisur ne Nju Jork mbi dicka.

Askush nuk e mban mend me saktesi minimale se cfare tha ky fare Njeriu, po fakti qe nje njeri i tille hapi gojen dhe foli ne kete forum nderkombetar i ka lene me goje hapur komentuesit dhe analizuesit e ngjarjeve te dites.

Ky lajm se bashku me lajme e tjera te parendesishme te dites se sotme, si lindja e nje lope me 5 kembe ne Indi, renia e nje rusi te dehur ne nje pus ne Rusi, hapja e nje universiteti te ri privat ne Tirane, e shume e shume te tjera; do ti shtohet historise te parendesishme se njerezimit sot e shkruar diku dhe nga dikush per gjenerata te tera njerezish per neser, pasneser e keshtu me rradhe.

Dielli doli

rrezen e mbolli

dielli iku

rrezen e fiku

Ai foli!

Kujt i plasi trapi?

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s