Politikani denon politizimin e politikes


politikani
politikani

Si nje shenje qe gjerat kane shkuar shume larg me politizimin e cdo aspekti te jetes, qe nga arsimi, shendetsia, gjyqesori, shkenca, sporti, llotosporti, transporti urban, prostitucioni, arti, humori, teatri, kinemaja, letersia, historia, tregtia, feja, kombesia, e keshtu me rradhe, sot per here te pare nje politikan shqiptar u ra kambanave te alarmit e sokelliu maje minarese se panikut ne lidhje me kete problem.

Ne nje konference per shtyp, ky politikan shprehu shqetesim mbi politizimin ekstrem te politikes ne vend, dhe parashtroi nje sere masash per ta parandaluar kete fenomen negativ te shoqerise shqiptare.

“Politika nuk ka pune me politiken!” tha ai. “Kete pune e kam vetem une, dhe tani qe opozita ka hequr dore nga politika, po ashtu duhet te heqin dore dhe te gjithe ata te tjere qe u duket vetja si politikane.”

Apo mos e kam gje gabim? Ju e dini mire. Sigurisht qe jo!

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s