Gomari i vogel meson te ece me dy kembe


gomari
gomari

Cdo 2 ore nje gomar i vogel lind ne Shqiperi. Midis tyre lindi dhe ky gomar i vogel me vetem dy kembe dhe ndryshe nga kerricat e tjere i paafte per te ecur vete, njesoj si nje njeri i porsalindur.

Ky eshte nje hap i madh ne evolucionin e species se gomarit; ndonje dite ndonje gomar si ky do te ece mbi dy kembe, do te jape opinione mbi gjithcka e ti vere vetes samar.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s