KokQepa u ben thirrje te gjithe Shqiptareve te djegin Diplomat e Titujt Shkencore qe kane marrë ne Shqiperi 22 Vitet e Fundit


digje
digje

Nje katharsis shkencor kombetar sapo ka filluar. 10 akademikë kanë djegur sot gradat e tyre shkencore. Te indinjuar qe te diplomuarit e tjere qe kane edhe teserat e PD-së vleresohen me shume sesa ata pa tesera, keta 10 luftetare te lirise nga zgjedha e letres pa vlere, i kane djegur ato.

Po te digjen te gjithe diplomat dhe titujt fallco qe jane dhene keto 22 vjetet e fundit do te behet nje zjarr me i madh sesa i qe shkrumboi pyjet dhe kullotat kete vere. Shume shqiptare deri tani i kane perdorur keto lloj diploma si leter higjenike, e megjithate ne cfaredolloj gjendje te jete ajo diplome, e njome apo e thate, duhet djegur menjehere per hir te te ardhmes suaj e te femijve qe nuk kane akoma diplome.

Kete zjarr e mirepresim. I pershendesim edhe njehere 10 akademiket dhe urojme te behen 100,000.

Lista e 10 akademikëve, pioniereve, heronjve te shkences, profesorëve dhe profesionistëve që në shenjë revolte dogjën gradat e tyre vijon:

(ish)

Prof. Haktor Veshi,

Prof.Dr. Fadil Daci,

Prof.Dr. Ago Nezho,

Prof.Dr. Beg Musta,

Dr. Ali Coku,

Dr. Polo Cakalli,

Dr. Adriatik Leka,

Master Drini Nezha,

Master Irfan Gjeci,

Advertisements

2 mendime mbi “KokQepa u ben thirrje te gjithe Shqiptareve te djegin Diplomat e Titujt Shkencore qe kane marrë ne Shqiperi 22 Vitet e Fundit

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s