Shqiptari eshte i djathte, ndyshon i pari, per para


Perfundoi konkursi i sloganit elektoral, i cili kish filluar ketu e 6 muaj me pare, sikurse ju patem thene.

Megjithese kesaj rradhe fitoi slogani “Ne jemi ndryshimi, per para”, kishte dhe shume e shume opsione te tjere qe perpak u zgjodhen ne vend te tij.

Me i diskutuar nga te gjithe ishte: “Shqiptari eshte i djathe. Voto per ne, per ndryshe…”

Shqiptari eshte i djathte
Shqiptari eshte i djathte

Me parrulla te tilla e me disa baxhella parullalexuese seksi besoj se do tia dalim dhe kesaj rradhe.

Ja ku jane dhe parrullat e tjera qe u diskutuan:

 • Te jep gjithmone doren e djathte
 • E fshin bythen me doren e djathte
 • E krruan bythen me doren e djathte
 • E tund koken fillimisht djathas pastaj majtas
 • Ha shume djath
 • i ha timoni djathtas
 • Te shkel syrin e djathte
 • i bie me doren e djathte
 • E hedh hapin e pare me kemben e djathte
 • Godet me grushtin e djathte
 • Ngre dy gishtat e dores se djathte
 • Mendon vetem me gjysmen e djathte te trurit
 • Perdor gjithmone gishtin tregues te dores se djathte
 • E leshon shurren djathtas
 • Fle brinjas ne anen e djathte
 • E rruan vetem ne anen e djathte
 • E mban timonin me doren e djathte
 • Nget makinen ne anen e djathte te rruges se kombit

  kjo eshte e djathte
  kjo eshte e djathte
 • i kushton me shume vemendje cices se djathte
 • Ka me te forte dhembin e djathte te qenit
 • Kafshon me anen e djathte te gojes kofshen e djathte te lopes
 • E mban cigaren ne anen e djathte te gojes
 • E jep dhe veshken e djathte per partine pasi ka hedhur te majten poshte
 • Peshtyn djathas
 • Lepin djathtas
 • Mban doren e djathte ne xhep
 • Me mire hajduti me çizme sesa xhepisti  (kjo e fundit u shtua ne momentin e fundit)
… e shume te tjera qe nuk na i nxe as vendi e as goja…
.
.
.
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s