zbulohet teknike e re per te penguar idiotet nga postimi i mendimeve te tyre ne internet


Nje grup i te drejtave te njeriut ka propozuar nje teknike te re e cila kontrollon qe ti je njeri (me te gjithe kuptimin e fjales) perpara se te dergosh nje koment ne nje faqe interneti.

Thenie te politikaneve shqiptare perbejne shumicen e materialit pyetesor. Dikush qe bie dakord me dicka qe thuhet nga nje politikan shqiptar eshte krejtesisht idiot dhe si i tille filtrohet ne nje websit fallco i cili mbledh komentet e pavlere, duke shpetuar kesisoj permbajtjen aktuale te faqes nga ndotja qe vjen nga jashteqitja mendore e njerezve me kapacitet deficitor mendor.

Studiuesit suedeze qe shpiken kete metode, aktualisht e ofrojne ate vetem ne anglisht dhe suedisht, por se shpejti edhe nje version ne shqip do te jete gati.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s